Haapaveden ratsastajat ry

Click here to edit subtitle

HaR:n kisatuloksia

Haapaveden Ratsastajat, 3.5.2014 seurakoulukilpailujen tulokset:

Luokka 1. HeC: harrasteluokan kouluohjelma 2003 (13 lähtöä, 4 sijoittuu)

1. Rosa Nykänen - Rummu Jüri, HaR 65,00 %

2. Lidia Timlin - Lilith, HaR 61,56 %

3. Jenna Hietasaari - Maur, JoRa 61,25 %

4. Saaga-Angelia Raudasoja - V.K. Garolina, PyRa 59,688 %

-----------------------------------------------------------------------------------

5. Ronja Seppä - Karolin Poika, HaR 58,44 %

6. Heli Virtanen - Aihettaren-Ilo, Myllyn Ratsukot 58,125 %

6. Sanna Pellikka - Vihta-Verkku, PyRa 58,125 %

8. Ronja Seppä - Amigo XII, HaR 54,063 %

9. Sanna Jylänki - Carpo, HaR 53,75 %

10. Jenni Laitala - Jonnan Pimu, HaR 52,50 %

11. Kaisa Seppä - Amigo XII, HaR 49,38 %

12. Kaisa Seppä - Karolin Poika, HaR 44,688 %

13. Krista Nykänen - Thorndale Tamara Bell, HaR hyl.


Luokka 2. HeB: K.N. Special (20 lähtöä, 5 sijoittuu)

1. Sari Vilponen - Tehin Tyyne, HaR 64,20 %

2. Julia Muhonen - Jedidjian Cornelius, PyRa 62,60 %

3. Päivi Pääkkö - Vibaja, NiRa 62,00 %

4. Sanna Pellikka - Vihta-Verkku, PyRa 59,20 %

4. Heidi Hautamäki - Lemaksas, PRT 59,20 %

----------------------------------------------------------------------------------

6. Rosa Nykänen - Rummu Jüri, HaR 59,00 %

7. Iida Niittykoski - Tresor, HaR 58,80 %

8. Laura Kangasniemi - Alona Lowland, HaR 58,80 %

9. Jenna Hietasaari - Maur, JoRa 58,20 %

10. Raisa Hänninen - Sedavita, HaR 58,00 %

11. Mira Niittykoski - Jonnan Pimu, HaR 57,20 %

12. Mari Rantakangas - Hapollo, HaR 57,00 %

13. Lotta Vääräniemi - Alona Lowland, HaR 56,80 %

14.Tarja Meriläinen - Radiator Rus, HaR 56,20 %

15. Heidi Haataja - Le-Lando, OjR 54,40 %

16. Inka Honkala - Hapollo, HaR 54,20 %

17. Saaga-Angelia Raudasoja - V.K. Garolina, PyRa 53,80 %

17. Essi Rantakangas - Tresor, HaR 53,80 %

17. Mira Niittykoski - Emiir, HaR 53,80 %

20. Emmi Viitala - Sedavita, HaR 51,60 %


Luokka 3. HeA:0 2009 (4 lähtöä, 2 sijoittuu)

1. Anna Hälvä - Hilton Hurra, JoRa 61,00 %

2. Heidi Hautamäki - Lemaksas, PRT 53,80 %

---------------------------------------------------------------------------------

3. Sari Vilponen - Tehin Tyyne, HaR 51,00 %

4. Heidi Haataja - Le-Lando, OjR 49,40 %



Haapaveden Ratsastajat, 4.5.2014 seuraestekisojen tulokset:


Luokka 1. 40 cm (A.1.0)


1. Jenna Hietasaari - Maur, JoRa 0 vp


1. Roosa Haapakoski - Charmtroll, PRT 0 vp


1. Iida Kunelius - Prisma, JoRa 0 vp


1. Martta Vähäaho - Lilith, HaR 0 vp




Luokka 2. 60 cm (367.1) 18 lähtöä, 5 sijoittuu


1. Kiia Leskinen - Suzi Quatro, OjR 0/0 (19,0)


2. Julia Muhonen - Jedidjian Cornelius, PyRa 0/0 (19,97)


3. Ronja Seppä - Amigo XII, HaR 0/0 (20,59)


4. Heidi Haataja - Le-Lando, OjR 0/0 (20,78)


5. Krista Nykänen - Thorndale Tamara Bell, HaR 0/0 (22,22)


-----------------------------------------------------------------------------------------


6. Marjo Keskitalo - The Boy of Panther, OjR 0/0 (23,47)


7. Ronja Seppä - Karolin Poika, HaR 0/0 (24,25)


8. Jenni Laitala - Sedavita, HaR 0/0 (25,47)


9. Sara Engman - Jonnan Pimu, HaR 0/0 (28,72)


10. Sari Vilponen - Tehin Tyyne, HaR 0/0 (29,84)


11. Roosa Haapakoski - Charmtroll, PRT 0/0 (30,22)


12. Kaisa Seppä - Karolin Poika, HaR 4 vp (47,31)


13. Lotta Vääräniemi - Lilith, HaR 4 vp (51,0)


14. Emilia Mäkinen - Carpo, HaR 4 vp (52,96)


15. Salla Sipilä - Kalvarija, JoRa 4 vp (53,94)


16. Jenna Hietasaari - Maur, JoRa 4 vp (65,16)


17. Lotta Vääräniemi - Alona Lowland, HaR Hyl.


17. Iida Kunelius - Prisma, JoRa Hyl.






Luokka 3. 80 cm (3671.1) 18 lähtöä, 5 sijoittuu


1. Rosa Nykänen - Rummu Jüri, HaR 0/0 (33,54)


2. Heidi Haataja - Le-Lando, OjR 0/0 (34,28)


3. Essi Rantakangas - Tresor, HaR 0/0 (37,37)


4. Iida Niittykoski - Tresor, HaR 0/0 ( 37,60)


5. Mira Niittykoski - Hapollo, HaR 0/0 (38,56)


-----------------------------------------------------------------------------------------


6. Marjo Keskitalo - The Boy of Panther, OjR 0/4 vp (37,69)


7. Mira Niittykoski - Emiir, HaR 0/8 vp (36,25)


8. Laura Kangasniemi - Sedavita, HaR 0/ hyl.


9. Emmi Viitala - Sedavita, HaR 4 vp (53,44)


10. Kiia Leskinen - Suzi Quatro, OjR 4 vp (53,94)


11. Mari Rantakangas - Hapollo, HaR 4 vp (54,63)


12. Salla Sipilä - Kalvarija, JoRa 4 vp (70,32)


13. Sari Vilponen - Tehin Tyyne, HaR 4 vp (72,19)


14. Laura Kangasniemi - Alona Lowland, HaR 8 vp (51,84)


15. Ronja Seppä - Amigo XII, HaR 8 vp (63,78)


16. Julia Muhonen - Jedidjian Cornelius, PyRa 8 vp (66,41)


17. Krista Nykänen - Thorndale Tamara Bell, HaR Hyl.


17. Sara Engman - Emiir, HaR Hyl.